Az olvasottság nem publikus.

Egy csésze energia

  • Enikő és a Blog
  • Fittnapló
  • Lélekszárny
  • Könyvespolc
  • Megjelenések
  • Kontakt
  • Anglia
  • Minimalizmus
Facebook Twitter Instagram

Keresés

Facebook oldaldoboz

Legnézettebb Posztok

  1. Kezdő futók leggyakoribb hibái
  2. Kempingezés kezdőknek
  3. Mosható Pelenkák, az első tapasztalatok
  4. Hogyan lettem molekuláris biológus?
  5. Növényi alapú táplálkozás kezdőknek
  6. Minimalista babavárás
  7. Porridge, az angol zabkása
  8. A kanapétól az 5 km-ig
  9. Az egyensúly megtalálása
  10. Hogyan lettem minimalista?
  11. Minimalizmus - Hogyan vásárolj kevesebbet?
  12. Hogyan maradok motivált a mindennapokban?
  13. Koffein: Én erre jutottam 25 év után
  14. Mit eszem egy nap + egy recept
  15. Nyújtás alapok, ahogy én csinálom

Archívum

  • 2021 február (1)
  • 2020 május (2)
  • 2020 február (1)
  • 2019 december (1)
  • 2019 november (1)
  • 2019 augusztus (1)
  • 2019 június (2)
  • 2019 május (3)
  • 2019 március (1)
  • 2019 február (1)
  • 2019 január (1)
  • Tovább...
28 évesen ismét fogszabályzós lettem

28 évesen ismét fogszabályzós lettem

›
28 évesen ismét fogszabályzós lettem

Fogblog 1.

2017/6/14 : Enikő Menczel 1 komment

Eljött ez a nap is, egy új fejezet az életemben, 28 évesen ismét fogszabályzós lettem! Ma reggel végre felkerültek a fém és kerámia szerkentyűk a fogaimra, így egy izgalmas (kicsit fájdalommal teli) útra léptem egy szebb mosolyú Én felé.

Hogyan is jutottam ide?

Ugyan 16 évesen már volt egy rögzített fogszabályzóm másfél évig, de a levétel után sajnos a fogaim szépen lassan visszabandukoltak az eredeti helyükre. Emiatt sosem voltam megelégedve a mosolyommal, de sokáig nem is gondoltam arra, hogy újra fogszabályzásra adjam a fejem. Nemcsak azért, mert nem működtek első körben, hanem az ára miatt is, hiszen a felnőtt fogszabályozás nagyon drága, főleg Angliában, ahol elképesztő összegeket kérnek el a pácinesektől magánúton. Szóval nagyjából elfogadtam, hogy sosem lesznek rólam teljes mosolyú képek és hogy nevetés közben takarnom kellett a számat. Tavaly áprilisban azonban a fogorvosom beutalt a fogszabályzó orvoshoz, hiszen úgy gondolta, hogy arcműtétre van szükségem az állaim helyzete miatt, mivel az alsó állkapcsom kissé előrébb áll a felsőtől, amely egyébként szélesebb, mint az alsó, így keresztharapásom is van. Én ezeket a problémákat mindig szépséghibaként kezeltem, de a látogatásom után jól megijedtem, hogy kés alá kell feküdnöm és hogy egy hónapig nem leszek képes beszélni, dolgozni és szilárd táplálékot enni. Félve meg is érkeztem a rendelőbe, ahol egy órás kivizsgálás után arra jutottunk, hogy nem kell nekem műtét, megpróbáljuk orvosolni a hibákat fogszabályzó segítségével. Ez februárban történt. Egy kis időt adtam magamnak átgondolni, hogy mit is és hogyan szeretnék, ezért csak áprilisban tértem vissza, amikor is igent mondtam a rögzített fogszabályzóra - a felső fogsorra kerámia, az alsóra pedig a hagyományos fém felhelyezése volt a terv. Aláírtam a papírmunkákat, befizettem a kezdő csekket egy jó nagy sokkot adva a bankszámlámnak, de nagyon boldog voltam, hiszen elindultam a változás útján.

A feltétel napja (2017 június 14.)

A májusi nyaralások miatt kicsit el kellett tolnunk a felhelyezés időpontját, de végül eljött a nagy nap, június közepén ismét fogszabályzós lettem - 28 éves létemre. A váróban idegesen üldögéltem a tinikkel, kicsit pironkodtam is, hogy ennyi idősen még mindig itt tartok.  De az orvosom nagy mosollyal és örömmel fogadott, ami megnyugtatott, szerintem jobban várta az egészet, mint én. :) A felhelyezés előtt szépen lepolírozta a fogaimat, kiválaszthattam a rögzítő színét és neki is láttunk a munkának, ami egyébként 30 percnél többet nem vett igénybe annak ellenére sem, hogy mindkét fogsoromra foxi (Aviana Rahl után szabadon) került. Nagyon jól éreztem magam egyékbént, egyáltalán nem zavart, hogy ki van támasztva a szám vagy hogy a nyálszívó teljesen kiszárította a nyelvemet, mert úgy éreztem, hogy nagyon professzionális ellátást kaptam. Az első pár perc nagyon furcsa volt, mert nem tudtam, hogy hogyan kell tartani a számat, de aztán minden a helyére került.  Nem éreztem fájdalmat, kellemetlen érzést, az orvos szerint nem változott meg a beszédstílusom sem, így megköszöntem a kezelést, megkaptam a kis fogápolási pakkomat és boldogan sétáltam haza. Pár órával a kezelés után kezdtem 'érezni' a fogaimat, az ebéd elfogyasztása így elég hosszú procedúra volt, hiszen a fogaim nagyon érzékenyek lettek. Konkrétan a szájpadlásom és a nyelvem segítségével próbáltam meg enni (harapni?), aztán arra jutottam, hogy estére inkább pépesítek magamnak valamit ahelyett, hogy itt szenvedek a szilárd táplálékkal.

Mi volt a pakkomban és mire kell figyelnem?

Az első dolog, amit még az érkezésemnél kaptam, az a lista arról, hogy mit nem ajánlatos rögzített fogszabályzóval ennem. Itt vannak például a nyers gyümölcsök és zöldségek, amelyeket kis darabokra kell vágnom vagy reszelnem kell étkezés előtt vagy a kenyér/pizza, amelyeket inkább felvágva, mint harapva érdemes ennem. Az édességek (főként gumicukor, tejkaramella), a diófélék, magvak és a pattogatott kukorica fogyasztása pedig egyáltalán nem ajánlott, mert ezek eltörhetik, károsíthatják a felrakott kerámia és fém foxikat.

A fogak gondozása természetesen nagyobb körültekintést igényel, ezért összeállítottak egy pakkot, amely mindenféle fogápolási és tisztítási terméket tartalmazott.

Kaptam egy speciális szájvizet, fogkrémet, egy puha sörtéjű fogkefét, fogtisztító keféket három különböző méretben, amelyek segítségével könnyen eltávolíthatom a foxiba szorult kisebb darabokat, illetve a lila plakkfestő tablettákat, amelyek megmutatják, hogy hol vannak lerakódások és hogy mely területekre kell jobban figyelnem fogtisztítás során. Kaptam még egy kis lila homokórát is, hiszen mindkét fogsorra 2-2 percet kell minimum szánnom fogmosás során, amelyet minden étkezés után érdemes betartanom.

Én úgy gondolom, hogy jobb később, mint soha. Felnőttkorban sem késtünk még el, ha tökéletesen rendezett fogsort szeretnénk. Remélem, hogy minél előtt eljutok arra a pontra, amikor boldogan, gátlások nélkül, tele szájjal mosolyoghatok a világra.

Minden 8 hét után dokumentálom a változásokat, nemcsak a testi, hanem a lelki folyamatokat is, de ha bármilyen kérdéseket lenne foxival kapcsolatban, bátran írjatok. :)

 

Ti mit gondoltok a felnőtt fogszabályozásról? Belevágnátok? Esetleg már bajtársak vagyunk?

 

p1050077.JPG

p1050078.JPG

p1050079.JPG

p1050080.JPG

p1050081.JPG

p1050083.JPG

p1050086.JPG

Kapcsolódó oldalak:

INSTAGRAM

FACEBOOK

 

 

saját készítésű képek

Facebook Tumblr Tetszik
0
1 komment

Ajánlott bejegyzések:

  • 20 dolog, amire nem költök 20 dolog, amire nem költök
  • 15 hónapos update 15 hónapos update
  • Napirend egy 6 hónapos babával Napirend egy 6 hónapos babával
  • Jelen lenni Jelen lenni
  • Mosható Pelenkák, az első tapasztalatok Mosható Pelenkák, az első tapasztalatok

A bejegyzés trackback címe:

https://youaremycupoftea.blog.hu/api/trackback/id/12592169

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

RunnerMate · http://runnermate.eu 2017.06.14. 22:36:39

Addig nem vagyok hajlando elolvasni a cikket, amig egy fogszabalyzos mosolygos szelfivel ki nem egeszited! :-P
Válasz erre 
Mégsem
Mégsem

Megjegyzés:

Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal

süti beállítások módosítása
Ajánló